EM-kilpailut 6.10 Praha

EM-kilpailut 6.10 Praha

TYTTÖ-FORMAATIO TEKEE HISTORIAA!

Seuran kilpaileva tyttö-formaatio Rock Queensit lähtee edustamaan Suomea 6.10 Prahassa pidettäviin EM-kilpailuihin. Matkasta tekee vielä hienomman se, että joukkue tulee olemaan historian ensimmäinen edustusjoukkuen kansainvälisillä kilpalattioilla. Joukkueen valmentajat Laura ja Heikki Hell ovat tehneet kovaa työtä koko kesän koreografian, jalkatekniikan sekä kunnon suhteen. Odotuksia ei suuremmin ole ehditty miettimään, tärkeintä on näyttää joukkueelle kuinka energinen meininki maailman on lajin parissa. Kokemuksesta tulee ikimuistoinen koko tiimille ja varsinkin joukkueen päävalmentajalle Lauralle, joka on tehnyt kovaa työtä lajin eteen Suomessa, yksi suuri unelma on toteutumassa.

Joukkue koostuu 10 upeasta tanssijasta; Jilla Mäkelä, Elsa Lumme, Eevi Lumme, Lahja Kivimaa, Liisi Laaksonen, Sonja Hovi, Maria Mutikainen, Oona Kytölä, Justiina Sand ja Amanda Riikonen. 

Joukkueen kisamatkaa pystyy seuraan joukkueen instagram-tililtä sekä seuran facebook-sivulta.

Kannusta joukkue maailman kartalle, Rock´n´roll is our Sport <3

- Rock Queensin Tehotiimi